top of page

 NAJČASTEJŠIE OTÁZKY - FAQ

Aké parametre je potrebné poznať pri výbere vhodného schodiska?
Na posúdenie vhodného typu je potrebné poznať :

 

- výšku podlažia (podlaha-podlaha)

- výšku podesty (stropnej dosky)

- veľkosť stropného otvoru

V akej fáze stavby / rekonštrukcie sa prefabrikované schody inštalujú a aká je príprava?

Schody sa inštalujú na finálnu podlahu. Hotové by mali byť aj omietky a maľba a stavebne dokončený stropný otvor. Pre kotvenie nie sú žiadne špeciálne požiadavky, vždy musí ísť o pevné miesto (drevo, betón, železo a pod.)

 

Aký typ schodiska vybrať?

Tu nie je možné uviesť jednoznačnú odpoveď. Všetko vychádza z priestorových dispozícií. Rozmery otvoru a prípadne aj miestnosti je potrebné uviesť pri prvotnej komunikácii. Veľmi nám pomôže pre posúdenie vhodného typu, keď nám pošlete fotografie priestoru. Niekde je vhodnejšie točité vretenové schodisko a inde zase priestorovo úsporné schodisko. Viac informácií možno nájsť v rubrike 

        

Z akého materiálu sú stupne a konštrukcia prefabrikovaných schodísk?

Stupne interiérových modelov sú vyrábané z rôznych druhov lepených viacvrstvových (multiplex) dosiek (breza), alebo masívneho dreva (buk, dub, smrek) s hrúbkou 30, 35 alebo 40mm. Povrchová úprava je vysokoodolný bezfarebný lak. Na prianie zákazníka, je možné dodať stupne bez povrchovej úpravy, potom si zákazník môže stupne farebne prispôsobiť interiéru náterom vhodného moridla a laku.

Stupne vonkajších modelov sú z pozinkovaného perforovaného plechu.

Je možné vybrať farbu stupňov a konštrukcia?

Áno, u väčšiny modelov je na výber viac farieb konštrukcie a madla zábradlia. Drevené stupne sa dodávajú buď v prírodnej farbe, alebo lakované bezfarebným lakom. Niektoré modely majú varianty vo svetlo alebo tmavo hnedej farbe.

Aká je nosnosť prefabrikovaných schodísk?

Nosnosť schodísk závisí na type modelu. Celková nosnosť schodísk je min. 300 kg. Nosnosť jedného stupňa je 200 kg.

 

Ako k nám budú schody dodané a koľko stojí doprava?

Prefabrikované schody sa dodávajú v drevenej debni z OSB dosiek alebo ložené na europalete. Doprava je zdarma.

 

Je možné si objednať montáž schodiska?

Všetky modely prefabrikovaných schodov sú primárne určené na montáž svojpomocne (montážny návod je priložený alebo je k stiahnutiu na našich webových stránkach). Montáž schodiska nie je zložitá a dve priemerne zručné osoby zvládne montáž. Montáž možno ale samozrejme u nás aj objednať. Cena sa zvyčajne pohybuje od 160 do 250 EUR.

Je možné si objednať odbornú konzultáciu a zameranie priamo u nás?

Pre väčšinu prípadov stačí zaslať podklady emailom (výška podlažia, sila stropu, rozmer stropného otvoru + foto). Všetko potom ešte so zákazníkom konzultujeme telefonicky. V individuálnych a zložitejších prípadoch, kedy si zákazník nie je istý či potrebuje poradiť na mieste, je možné u nás túto službu objednať. Tu požadujeme zálohovú platbu50 EUR. Túto sumu Vám potom pri objednávke a dodaní odpočítame z ceny schodiska.

Aká je záruka na schodisko?

Na každé prefabrikované schodisko poskytujeme štandardnú záruku 5 rokov. V prípade akejkoľvek závady Vám zašleme náhradný diel.

Mám záujem len o kovovú konštrukciu, je možné ju objednať bez nášľapov?

Bez drevených nášľapov sa bohužiaľ typizované prefabrikované schodisko objednať nedá. Nosná konštrukcia každého modelu je dimenzovaná na dané zaťaženie a teda aj rozmer stupňa. Pri požiadavke na samostatnú konštrukciu však môžete svoju požiadavku zaslať pre zákazkovú výrobu. Kontaktujte nás na našich kontaktných adresách mailom alebo telefonicky.

Kedy vybrať prefabrikované schodisko a kedy schodisko na zákazku?

Prefabrikované schody spadajú do kategórie tzv. Vedľajších schodíšť. Nájdu teda uplatnenie všade tam, kde je menej miesta (napríklad do podkrovia, kde je miestnosť na spanie, pracovňa, jeden alebo dve izby a pod.) Ak je obytné poschodie s viacerými izbami, vrátane sociálneho zariadenia, je potrebné zhotoviť konštrukciu s parametrami hlavného schodisko. Tu normy požadujú minimálnu čistú hĺbku nášľapu 21cm a priechodnú šírku schodiska 90cm.

Aké sú dodacie lehoty a platobné podmienky?

Základné modely typizovaných prefabrikovaných zostáv dodávame do 2-3 týždňov. Najpredávanejšie modely máme zvyčajne skladom. Modely, kde sú potrebné individuálne úpravy dodávame do 4-5 týždňov. U schodísk vyrábaných na zákazku je nutné počítať s dodaním okolo 8-10 týždňov.

Spôsoby platby sú uvedené v Obchodných podmienkach.

bottom of page